Egy facebookos posztra adott válaszom. Hátha törli a poszt gazdája:
A Fidesz kilépése a Néppárt frakcióból
Átfutottam a német nyelvű sajtót, mint a "Die Zeit", "Süddeutsche Zeitung", "Kronenzeitung" és elég egy kaptafára készült írások voltak. Mindegyik cikk a Fideszt jobb-nacionalista pártként aposztrofálja, amelyik nem tekintette magáénak az uniós alapértékeket és a jogállamiságot. Persze semmilyen konkrétumot nem írnak, mert ugye mit is? Pátoszosan leírták, hogy a frakció megszavazta az alapszabály módosítását, a 180 képviselőből, 148 igennel szavazott, 20 nemmel, 4 pedig tartózkodott.
A "Spiegel" legalább megírta, hogy az alapszabály módosítása egyértelműen a Fidesz ellen irányult és persze autokratának nevezték Orbán Viktort. Kilépésünket az osztrák "Kronenzeitung" előre menekülésnek nevezte (Flucht nach Vorne).
Persze megy a találgatás, hogy a Fidesz most az EKR-hez vagy az ID-hez csatlakozik és ezzel jobbra tolódik-e? Igazából azt lehet tapasztalni, hogy az elmúlt 5 évben már semmilyen különbséget nem lehet tapasztalni a konzervatívok, a liberálisok és a zöldek között. A keresztény-konzervatív politikai látószög már nem PC és teljesen kiveszett az Európai Néppártból.
1 hozzászólás
Tetszik
Hozzászólás
Megosztás
Hozzászólások
-
Nem teljesen értem, hogy mi itten a probléma. Valaki kilépett valahonnét, mert immáron nem felel meg neki -ez történt. Ha jól olvasom senkivel nem volt semmi probléma, csak demokratikusan hoztak egy szabályt. A többség, ha úgy tetszik. Érdekes, ha jól tudom, nálunk is pont így mennek a dolgok: a többség szabályokat hoz, ennyike.És hogy semmilyen konkrétumot nem hoztak föl, ez miért is probléma? Lefolytattak bárki ellen is bármiféle eljárást? Hoztak bármiféle határozatot, amit indokolni kéne? Szabályalkotásnál miért is kéne konkrétumot hozni? Bőven elég, hogy a demokratikus többség elfogadja az illető szabályt.Egyébként hogy nem hoztak fel semmiféle konkrétumot, ez nekem nagyon is ismerős. Amikor PL engem kirúgott a HGYből, akkor én is rákérdeztem a konkrét indoklásra. Háromszor is rákérdeztem, háromszor nem adott rá egyenes választ. Pár évvel később hasonlóképp egy másik diakónusnál is rákérdeztem, hogy konkrétan mire gondol (amikor azt mondta hogy rendeznem kéne a dolgaimat)? Neki is háromszor rákérdeztem, ő is háromszor elsunnyogta a választ. AZ a különbség, hogy az én esetemben a fenti konkrétumok alapján hozták meg az ítéletet.